Koolitused

5-päevane intensiivne Lomi-Lomi massaažikursus TAO Keskuses 04.03.2020- 08.03.2020

5-päevane intensiivne Lomi Lomi Nui massaažikoolitus TAO Keskuses,  28.02- 4.03.2018

Sellel 5-päevasel koolitusel õpid sa, kuidas viia läbi Lomi-Lomi Nui massaaži seanssi. Kuidas kasutada oma käsi, küünarnukke ja käsivarsi, oma hingamist, keha voolavat liikumist, et imiteerida ookeani tõusu ja mõõna, erinevaid elemente loodusest – õhu, tule, vee ja maa energiat.
Koolituspäevade põhifookus on Lomi-Lomi massaaži harjutamisel. Õppijad harjutavad massaaži tehnilist ja tunnetuslikku poolt üksteise peal, massaaži pakkudes ja vastu võttes.
Võtame aega, et teha tutvust Havai shamanistliku filosoofia- Hunaga.
Ning pühendame aega ka sellele, kuidas enda keha, ehk peamine “tööriist” hoida vitaalne, terve ja puhas, sest hea massöör on ennekõike heas kontaktis iseenda kehaga.

Kursusele on oodatud:
juba kogenud massöörid, et oma oskuste pagasit suurendada
ja ka alles alustavad endas massööri kutset ja puudutuse kunsti jagada soovivad inimesed.
Kindlasti ka kõik, kes soovivad iseendaga paremat kontakti luua, kogeda puudutusest tulenevat väge ja seda teistega jagada.

Koolituspäevad on pikad. Alustame hommikuti kl 9 ja lõpetame 17-18 ajal. Kindlasti on päeva keskel 1,5 tunnine lõuna ja vahepeal väikesed puhke ja snäki pausid.

Lomi-Lomi Nui massaaž on kogemus, mis uputab enda alla kogu meele, kasutades selleks liikumist, hingamist, rütmi ja fokusseeritud pikki ja voolavaid liigutusi mööda keha üles, alla ja ümber keha. Lomi Lomi Nui massaaž algab alati sellega, et tehakse taotlus inimese tervendamiseks ja tema tervise heaks. Käsi, küünarnukke ja küünarvart kasutatakse dünaamiliste, sügavate liigutuste tegemiseks, mis matkivad erinevaid elemente loodusest, mis on olnud kunagi ka selle massaažitekke inspiratsiooniks.
Lomi-Lomi Nui massaaž tuletab inimesele meelde, et ta on üks osa loodusest ja inimene, kes Lomi-Lomi Nui massaaži kogeb, hakkab oma keha ja loodust ja kõike loodut üha paremini tunnetama. Seejuures ka seda, miks tema ise on loodud, mis on tema südame kutse – Elu Kutse.
Lomi Lomi Nui on ebatavaline massaaž, mille juured on Havail. Massaaž baseerub traditsioonide kohaselt Huna filosoofial, mille õpetuse kohaselt ringleb maailmas eluandev energia ‘mana’. Iidsetel aegadel tegid massaaži kahuunid – preestrid ja müstilise tarkuse ning tervendusmeetodi valvurid. Nad ühendasid massaaži tantsimisega ümber kivialtari. Rituaali tehti tavaliselt väljavalitutele – kogukonna autoriteetsetele isikutele. Massaaž kestis mitu tundi, isegi päevi ja samal ajal kõlasid tervendavad hümnid. ‘Lomi’ on Havailt pärit nimetus, mis tõlgituna tähendabki massaaži.
Füüsilisel tasandil stimuleerib Lomi-Lomi Nui massaaž vereringet, seedimist, luustikku ja kuse-suguelundkonda. Krooniliste haigustega inimesed saavad tänu massaažile jagu oma valudest. Tehes massaaži süstemaatiliselt, on see koos tervisliku liikumise ja toitumisega suurepäraseks toetuseks inimese tervise hoidmisel ja taastamisel.
Lomi-Lomi Nui massaaž mõjutab õrnal ja loomulikul viisil ka kliendi mentaalsust. Vabastades stressi tõttu põhjustatud pinged kliendi lihastest, saadakse jagu ka erinevatest probleemidest. Vabastatud energia suunatakse edasi uutel viisidel ning uued positiivsed mustrid luuakse meie alateadlikus meeleosas. Lomi lomi püüab vanu mustreid uuendada. Me jõuame oma tõelise olemuseni. Probleemid ja erinevad olukorrad, mis varem tundusid keerulised ja raskesti talutavad, muutuvad kergemini lahendatavateks ja mõne aja pärast nad enam ei põhjusta meile stressi ega ärritust. Me saavutame rahu ja loomuliku tasakaalu koos optimismi, rõõmu ja tegutsemisvalmidusega.

Kursuse läbiviija Riita Jaup on väga ekspressiivne, inspireeriv, intuitiivne, dünaamiline ja elujaatav naine. Oma tundliku ja sügava puudutusega äratab ta rõõmutu, pinges ja sulgunud keha taas kogema rõõmu ja tajuma elu värve. Lisaks puudutab Riita ka oma avala naeratuse, nakatava naeru, osavõtliku kohaloleku ja sõnaga. Viimased 10 aastat on Riita olnud Shindo venitustundide juhendaja ning viimased viis aastat tegelenud Lomi Lomi massaažiga. Tema Lomi massaaži õpetajad on olnud Nisarga Eryk Dobosz (Body Awareness Institute`st ja Susan Pa’iniu Floyd (Aloha International) ning Wayne Kealohi Powell (Shamanic Bodywork) . Riita soov on seda imelist puudutuse kunsti ka teistele õpetada, sest armastavas ühenduses ja puudutuses on tervenemise vägi !

Riita intervjuud TervisPlussile

Inspiratsiooniks lomi-lomi massaaži video

Kursusel osalemise tasu on 400 eurot.

Kursuse tasu sisaldab Lomi-lomi Nui massaažikursuse materjale. Kursuse läbinu saab tunnistuse.

Osalemise soovist või lisaküsimuste korral kirjuta julgesti riita.jaup@gmail.com.

Oled südamest oodatud !